Dali OBERON 7 + 1 + VOKAL - TRANSPORT GRATIS - 30 rat 0 procent - kolor czarny i inne

  • kpl.
  • Cena netto: 6 503,25 zł / kpl. 7 999,00 zł / kpl.

Dali OBERON 7 + 1 + VOKAL kolumny

Możliwość zakupu na 10, 20 lub 30 rat 0% lub pytaj o rabat przy płatności gotówką
Kolor: czarny, biały, orzech, dąb
Przy składaniu zamówienia proszę podać wybrany kolor w koszyku w rubryce uwagi

Polska gwarancja: 60 miesięcy
Wszystkie sprzedawane przez nas produkty pochodzą z polskiej linii dystrybucji i są objęte polską gwarancją realizowaną na terenie kraju

Dali OBERON 7 + 1 + VOKAL kolumny

Dali Oberon to przełom: to pierwsze kolumny, które zawierają opatentowaną przez Dali technologię SMC, drastycznie redukującą nieliniowe zniekształcenia magnetyczne - dzięki czemu można usłyszeć ulubioną muzykę w sposób, jaki nigdy wcześniej nie słyszałeś. Dzięki nowym, ponadwymiarowym głośnikom wysokotonowym, głośnikom niskotonowym o szerokim rozproszeniu i efektownym duńskim projektowaniu obudów, Oberon wyznacza nowe standardy dla niedrogich głośników audiofilskich. Czas odkryć na nowo magię muzyki.
Po prostu lepszy dźwięk
Oberon to pierwsze głośniki klasy podstawowej, które umożliwiają radykalną redukcję zniekształceń powodowanych przez konwencjonalne przetworniki, miedzy innymi dzięki zastosowaniu unikalnej technologii SMC (Soft Magnetic Compound) opracowanej przez firmę DALI. Ta technologia, w połączeniu z nowym 29 milimetrowym tweeterem o miękkiej kopułce, dużymi membranami z włókna drzewnego opracowanymi przez DALI oraz sztywnymi obudowami z tworzywa MDF, tworzy serię głośników, które dostarczają dźwięk z dowolnego źródła dokładnie tak, jak stworzył je artysta.
Idealny punkt odsłuchu
Łącząc wygodę w najnowocześniejszymi rozwiązaniami inżynieryjnymi, seria OBERON oferuje także uniwersalnie umiejscowiony w przestrzeni idealny punkt odsłuchu, przez co głośniki nie muszą być skierowane w stronę słuchacza, by zapewnić czysty i dobrze zintegrowany dźwięk za każdym razem, w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.
Magnesy z systemem Linear Drive
Nowy, innowacyjny, rozwijany we własnym zakresie, korzystający z technologii SMC system magnesów Linear Drive eliminuje cztery czynniki zniekształcające w systemie napędowym głośników: prądy wirowe, histerezę, zmiany strumienia i indukcyjność cewki głośnikowej.
Technologia SMC
Zaawansowana technologia miękkiego materiału magnetycznego (SMC) eliminuje zmiany mocy strumienia w szczelinie magnesu. W rezultacie redukuje ona zniekształcenia do minimum, w porównaniu z konwencjonalnymi głośnikami.
Głośniki basowe produkowane w fabryce Dali
Najnowszej generacji membrany z włókna drzewnego, korzystające z nowego procesu impregnacji membrany i nowej powłoki pomontażowej. Głośniki basowe Dali Epicon są nie tylko rozwijane, ale również produkowane w centrali Dali w Danii.
Membrany z włóknami drzewnego
Użycie membrany z włókna drzewnego zapewnia naszym ręcznie budowanym głośnikom basowym lekką, sztywną i losowo nierówną membranę. Umożliwia to łatwe poruszanie się, nawet ruchami tłokowymi oraz znacznie redukuje możliwość powstawania rezonansu powierzchniowego.
Głośniki do każdego zastosowania
Seria Oberon prezentuje linię głośników dla każdego zastosowania. Dzięki dwóm kompaktowym kolumnom podstawkowym, ściennej, dwóm podłogowym i środkowemu kanałowi, seria Oberon ma coś na każdą potrzebę. Każdy model głośnika jest idealny do użytku stereofonicznego i jest w stanie wypełnić wszystko, od małych mieszkań po duże salony z wysokiej jakości dźwiękiem.
Łatwa integracja
Dali ułatwia integrację głośników w każdym pomieszczeniu. Zarówno materiały, jak i geometria zastosowane w serii Oberon zostały wybrane w celu uzyskania szerokiego przetwarzania w obszarze odsłuchowym. Te same zasady zostały zastosowane przy projektowaniu zwrotnic. W ten sposób można doświadczyć dobrze zintegrowanego dźwięku, nawet podczas słuchania ze znacznym kątem poza osią. Jest to ważne, ponieważ podczas słuchania muzyki rzadko siedzisz przed głośnikami. Dodatkową korzyścią jest znaczne zmniejszenie zniekształceń harmonicznych i zniekształceń częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze w odpowiedzi na oś.
Kolumna podłogowa Dali Oberon 7
Największy Oberon z serii, model 7 to wybór dla najbardziej wymagającego miłośnika audio. Zaprojektowana w celu osiągnięcia doskonałej, bezkompromisowej wydajności, podłogowa kolumna głośnikowa Oberon 7 wyposażona została w dwa 7 calowe przetworniki niskotonowe wykorzystujące technologię SMC, zapewniające średni zakres i moc basu w połączeniu z ultralekkim przetwornikiem wysokotonowym z miękką kopułką. Przestronna obudowa zapewnia doskonałą głębię basu, dostarczając ekspresyjne brzmienie, które może wypełnić nawet największe pomieszczenia. Oberon 7 zachwyca delikatnym, szczegółowym, pięknie zbalansowanym brzmieniem, z którego słynie DALI.
Specyfikacja techniczna:
Zakres częstotliwości (±3 dB): 36 - 26 000 Hz
Czułość (2,83V/1m): 88,5 dB
Impedancja nominalna: 6 Ω
Maksymalne SPL: 110 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 - 180 W
Częstotliwość zwrotnicy: 2 300 Hz
Typ: 2-drożny
Przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm miękka kopułka
Przetworniki niskotonowe: 2x 7"
Typ obudowy: Bass reflex
Częstotliwość strojenia Bass Reflex: 39,5 Hz
Wejścia: pojedyncze
Zalecane umiejscowienie: podłoga
Zalecana odległość tylnej strony głośnika od ściany: 20 - 80 cm
Waga netto: 14.80 kg
Wymiary produktu: 200 x 1015 x 340 mm
Kolumna podstawkowa Dali Oberon 1
Niezwykle kompaktowy, ale oferujący potężne brzmienie. Oberon 1 to idealne rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń lub dyskretnych konfiguracji.
Wyposażony w nowy przetwornik wysokotonowy 29 mm z miękką kopułką oraz przetwornik niskotonowy z membraną z włókna drzewnego o średnicy 5 1/4 cala, Oberon 1 wypełnia pomieszczenie wyrafinowanym, ekspresyjnym dźwiękiem, niezależnie od tego, czy znajduje się na półce z książkami, czy został zamontowany na ścianie. Wypełniony opatentowanymi rozwiązaniami technologicznymi DALI - takimi jak system SMC o niskich zniekształceniach - OBERON 1 jest mały, ale doskonale przemyślany.
Specyfikacja techniczna:
Zakres częstotliwości (±3 dB): 51 - 26 000 Hz
Czułość (2,83V/1m): 86 dB
Impedancja nominalna: 6 Ω
Maksymalne SPL: 106 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25 - 100 W
Częstotliwość zwrotnicy: 2 800 Hz
Typ: 2-drożny
Przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm miękka kopułka
Przetwornik niskotonowy: 1x 5¼"
Typ obudowy: Bass reflex
Częstotliwość strojenia Bass Reflex: 50 Hz
Wejścia: pojedyncze
Zalecane umiejscowienie: stojak podłogowy/półka
Zalecana odległość tylnej strony głośnika od ściany: 1 - 50 cm
Waga netto: 4.20 kg
Wymiary produktu: 162 x 274 x 234 mm
Kolumna centralna Dali Oberon Vokal
Centralny głośnik systemu dźwięku przestrzennego Oberon, model Vokal został zaprojektowany tak, aby bezproblemowo zintegrować się z każdym innym głośnikiem z tej serii. Dzięki połączeniu ultralekkiego 29 mm tweetera z miękką kopułką oraz dwóch 5 1/4 - calowych głośników niskotonowych z włókna drzewnego opartych na technologii SMC, Oberon Vokal może zostać umiejscowiony bezpośrednio nad lub pod ekranem telewizora by ulepszać muzykę lub dźwięk z filmu zapewniając niesamowitą precyzję, wyrazistość oraz szczegółową wydajność.
Specyfikacja techniczna:
Zakres częstotliwości (±3 dB): 47 - 26 000 Hz
Czułość (2,83V/1m): 89,5 dB
Impedancja nominalna: 4 Ω
Maksymalne SPL: 109 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25 - 150 W
Częstotliwość zwrotnicy: 2 600 Hz
Typ: 2-drożny
Przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm miękka kopułka
Przetworniki niskotonowe: 2x 5¼"
Typ obudowy: Bass reflex
Częstotliwość strojenia Bass Reflex: 46 Hz
Wejścia: pojedyncze
Zalecane umiejscowienie: półka
Zalecana odległość tylnej strony głośnika od ściany: 0 - 50 cm
Waga netto: 7.45kg
Wymiary produktu: 295 x 441 x 161 mm