Emotiva XPA HC-1 - TRANSPORT GRATIS - 30 rat 0 procent

  • szt.
  • 3 950,00 zł / szt.

Emotiva XPA HC-1 końcówka mocy

Możliwość zakupu na 10, 20 lub 30 rat 0%
Kolor: czarny

Polska gwarancja: 24 miesiące
Wszystkie sprzedawane przez nas produkty pochodzą z polskiej linii dystrybucji i są objęte polską gwarancją realizowaną na terenie kraju

Przedłuż gwarancję do 5 lat!
Aby przedłużyć gwarancję do 5 lat należy napisać w internecie trzy opinie o Emotiva i przesłać linki z opiniami na adres: soundclub@soundclub.pl

Emotiva XPA HC-1 końcówka mocy

Wyjątkowo dynamiczna i dokładna moc dla najtrudniejszych kolumn
Przed wzmacniaczem mocy w systemie audio stoi jedno, ale za to niesłychane ważne, zadanie: wzmocnić sygnał płynący z przedwzmacniacza lub procesora kina domowego do poziomu, który wystarczy aby odpowiednio wysterować kolumny głośnikowe. Choć wydaje się to bardzo proste, dobry wzmacniacz mocy stanowi podstawę jakości całego systemu, bowiem każda niedoskonałość jego działania znacząco pogarsza jakość brzmienia. Każda konstrukcja należąca do nowej TRZECIEJ GENERACJI [Gen3] wzmacniaczy XPA firmy Emotiva została zaprojektowana w celu otrzymania doskonałych parametrów technicznych, niezrównanej jakości brzmienia oraz dokładnego odwzorowania detali i dynamiki każdego rodzaju muzyki. Zapewnia to bowiem osiągnięcie najlepszego możliwego brzmienia systemu jako całości. Każdy nowy wzmacniacz XPA ma budowę modułową i może być indywidualnie dopasowany do wymagań konkretnego systemu pod względem mocy i ilości kanałów. W przyszłości, w miarę rozwoju systemu, dopasowany zaś do nowych wymagań. Możliwość zastosowania kolejnych modułów wzmacniających i dodatkowych chassis sprawia, że ilość opcji jest wręcz nieograniczona.
XPA HC-1
Nowy wzmacniacz XPA HC-1 jest prawdziwym monoblokiem. Wewnątrz obudowy znajduje się jeden moduł wzmacniający XPA Gen3 dużej mocy zasilany przez dedykowany masywny zasilacz impulsowy SMPS. Jeżeli wcześniej myślałeś o zastosowaniu wzmacniacza Emotiva XPA Gen3, ale jesteś miłośnikiem monobloków, wzmacniacz XPA HC-1 jest rozwiązaniem idealnym.
Obudowa XPA HC-1 ma tę samą wysokość i głębokość, co inne modele linii XPA Gen3. Jest przy tym o połowę węższa. Ułatwia to ustawienie pojedynczych monobloków HC-1 tuż obok kolumn lub rozmieszczenie kilku z nich na jednej półce szafki/stolika. Boki obudowy HC-1 są wolne od otworów wentylacyjnych, można je więc stawiać tuż obok siebie. Jeżeli szukasz jednego wzmacniacza do napędzenia kolumny centralnej lub pary monobloków dla swoich głównych kolumn – musisz posłuchać HC-1. Prawdopodobnie to najlepszy wzmacniacz dla Twoich potrzeb.
Możesz wykorzystać jeden XPA HC-1 dla kolumny centralnej. Lub ich parę dla prawej i lewej kolumny głównej. Lub zestaw trzech dla najważniejszych kanałów przednich. Oczywiście, napędzanie wszystkich kolumn systemu monoblokami XPA HC-1 również da zadziwiające efekty.
Konfiguracja:
1 moduł wzmacniający dużej mocy
Moc wyjściowa:
300W rms dla 8Ohm
600W rms dla 4Ohm
Dlaczego potrzebujesz dedykowanego wzmacniacza mocy
Większość ekspertów zgadza się, że w poszukiwaniu absolutnie najlepszego brzmienia należy sięgnąć po indywidualne, samodzielne komponenty. Wzmacniacze mocy Emotiva XPA trzeciej generacji zbudowano w jednym celu: dokładnej reprodukcji wszystkich niuansów i detali odtwarzanej muzyki. Skupiając całą uwagę na jednym celu, byliśmy w stanie zaprojektować wzmacniacz, który wykonuje swe zadanie z wybitną precyzją i który unika wszystkich kompromisów ograniczających brzmienie słabszych projektów.
Zalety wstąpienia do klubu monobloków
Wszystkie modele linii XPA Gen3 brzmią bardzo dobrze. Jednak każdy prawdziwy audiofil powie, że ‘monobloki mają w sobie coś ekstra’. I to, prawdopodobnie, nigdy się nie zmieni. Kiedy każdy kanał ma swój osobny wzmacniacz, osobny zasilacz, osobną obudowę i osobny przewód zasilający, nigdy nie musisz martwić się interakcjami między kanałami czy brakiem mocy w wymagających fragmentach muzyki. Monobloki są jak sportowe samochody. Nie potrzebujesz ich, ale chcesz. Oto świetna szansa!
Doświadczenie spotyka najnowsze technologie
Kiedy postanowiliśmy zbudować nową wersję wzmacniaczy XPA, zaczęliśmy od dokładnej analizy wszystkich wzmacniaczy, które stworzyliśmy wcześniej. Obejrzeliśmy je z każdej strony, zbadaliśmy każdy aspekt ich pracy. Łącząc lata doświadczeń z dokładnym zrozumieniem najnowszych osiągnięć w zakresie technologii audio, byliśmy w stanie określić obszary, w których moglibyśmy spróbować poprawić nasze stare projekty. Po szczegółowym rozważeniu wszystkich opcji, zatrzymaliśmy najlepsze cechy starszych konstrukcji i dodaliśmy do nich nowe rozwiązania mające na celu wprowadzenie znaczącej poprawy brzmienia. Trzecia generacja wzmacniaczy XPA to znacząca poprawa w stosunku do starszych konstrukcji – widać to w wynikach pomiarów i po prostu słychać.
Regulowany zasilacz impulsowy SMPS
Jednym z największych ograniczeń tradycyjnych wzmacniaczy była kwestia zasilania. Do niedawna zasilacz oferujący ilość prądu wymaganą przez nowoczesny wzmacniacz wymagał olbrzymiego transformatora i dużej ilości kondensatorów filtrujących. Choć takie zasilacze oferowały dobre brzmienie, były duże, ciężkie, mało wydajne i drogie. Przedwzmacniacze i procesory od lat korzystały z zasilaczy regulowanych. Jednak ten rodzaj zasilania był ciągle niewystarczający [pod względem mocy i budowy] do wykorzystania we wzmacniaczu mocy. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, obeszliśmy wreszcie te ograniczenia. Jednym z największych osiągnięć, na których opiera się nowa linia XPA Gen3 jest wykorzystanie nowego, regulowanego, wysokoprądowego zasilacza impulsowego SMPS. Opracowany przez nas zasilacz ma wszystkie zalety tradycyjnych układów opartych o transformator, ale omija wszystkie ich ograniczenia. Może dostarczyć do 3kW w pełni regulowanej mocy, co zapewnia optymalne brzmienie w szerokim zakresie obciążeń i zapas dynamiki wystarczający do całkowitej eliminacji kompresji degradującej brzmienie. Jest przy tym dużo bardziej wydajny i dużo lżejszy. Pozwala zmniejszyć ciężar wzmacniaczy o 30%, co ułatwia ich transport i instalację.
Brzmienie klasy A/B spotyka wydajność klasy H
Pojedynczy moduł wzmacniający zastosowany we wzmacniaczu XPA HC-1 wykorzystuje stopień wyjściowy klasy A/B połączony z wydajnym zasilaniem Soft-Switch w topologii optymalizowanej klasy H, co zwiększa wydajność prądową bez wpływu na jakość doskonałego brzmienia oferowanego przez klasę A/B.
Przy niskich poziomach głośności, stopień wyjściowy pracuje przy niskim napięciu prądu zasilającego, co zmniejsza zużycie energii i jej straty w wyniku rozproszenia. Kiedy zaś zapotrzebowanie na moc rośnie, natychmiast – płynnie i gładko – zasilanie przełącza się na wyższe napięcie. Proces ten zachodzi w sposób ciągły w czasie rzeczywistym. Efektem jest duża wydajność, chłodniejsza obudowa, dłuższa żywotność komponentów, zmniejszenie zużycia energii i zwiększona trwałość wzmacniacza.
Zaprojektowane i zmontowane w USA
Wszystkie wzmacniacze Emotiva Gen3, w tym i XPA HC-1, są projektowane, montowane i testowane w USA. Pozwala to nam na kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. Konsumenci otrzymują zaś produkty najwyższej klasy bez niepotrzebnych komplikacji i opóźnień. Każdy wzmacniacz Emotiva jest uważnie składany z najlepszych dostępnych komponentów, pochodzących z całego świata, w celu otrzymania doskonałego brzmienia niezawodnego systemu.
Główne zalety monofonicznego wzmacniacza Emotiva XPA HC-1
Audio
Moc wyjściowa: 300W rms dla 8Ohm, 600W rms dla 4Ohm
Stopień wyjściowy w audiofilskiej klasie A/B
Wejścia zbalansowane i niezbalansowane zapewniają kompatybilność z szerokim wachlarzem przedwzmacniaczy i procesorów dźwięku
Topologia
Stopień wyjściowy w klasie A/B i zasilanie w optymalizowanej klasie H poprawiają wydajność
Regulowany zasilacz impulsowy łączy dużą wydajność prądową, trwałość, doskonałą stabilność i niską masę
Cechy charakterystyczne
Prawdziwy audiofilski monoblok
Uniwersalny układ zasilania rozpoznaje napięcie sieci, co ułatwia instalację wzmacniacza w systemach na całym świecie
Zaawansowane układy ochronne redukują ryzyko uszkodzeń układu z powodu najczęstszych awarii nie wpływając przy tym na degradację brzmienia
Brzmienie przede wszystkim
Izolacja kanałów w pojedynczych monoblokach pozwala na uzyskanie wyjątkowej jakość brzmienia
Zaprojektowane w celu uzyskania optymalnego brzmienia we wszystkich systemach i wszystkich rodzajach muzyki
Szerokopasmowy, niskoszumowy tradycyjny stopień klasy A/B zapewnia gładkie detaliczne brzmienie bez śladu ostrości i ziarnistości.
Totalna stabilność podczas napędzania wszystkich rzeczywistych kolumn we wszystkich rzeczywistych systemach a nie tylko w laboratorium testowym
Nowoczesny, wydajny układ
Układ w topologii optymalizowanej klasy H Soft-Switch uzyskuje dużą wydajność bez wpływu na jakość brzmienia
Regulowany zasilacz impulsowy SMPS posiada wszystkie zalety tradycyjnych zasilaczy liniowych a dodatkowo zwiększoną wydajność i mniejszą wagę
Jakość budowy
Komponenty najwyższej klasy i precyzyjny montaż prowadzą do długich lat bezawaryjnej pracy
Stalowe chassis i kuty aluminiowy panel przedni łączą trwałość z doskonałym wyglądem
Pozłacane konektory wejściowe RCA zapewniają precyzyjny kontakt ze wszystkimi audiofilskimi intekonektami
Zaprojektowane, składane i testowane w USA, w naszej fabryce we Franklin, w stanie Tennessee
Elastyczne opcje połączeń i zasilania
Pokryte złotem audiofilskie terminale głośnikowe akceptują każdy rodzaj zakończeń przewodów głośnikowych
Możliwość wyboru wejść zbalansowanych i niezbalansowanych, solidny metalowy przełącznik
Wejście i wyjście wyzwalacza pozwalają XPA HC-1 na współpracę z innymi komponentami wyposażonymi w wyzwalacz
Kompatybilność z siecią energetyczną na całym świecie, zasilanie prądem 100 – 240V AC 50/60Hz
Standardowe gniazdo zasilania IEC umożliwia zastosowanie standardowych przewodów zasilających i najbardziej egzotycznych kabli audiofilskich
Ochrona
Układy ochronne nie wpływają na brzmienie w normalnych warunkach pracy, zapobiegając jednocześnie awariom z powodu najczęstszych przyczyn
XPA HC-1 jest wyposażony w ochronę przed uszkodzeniem z powodu zmian napięcia prądu zasilającego [przerywacz obwodu na tylnej ściance]