NAD

NAD

NAD - Już od ponad 40 lat projektanci z NAD konsekwentnie dążą do stworzenia urządzenia niemal idealnego, które pod względem wierności odtwarzanego dźwięku zbliży go do oryginału. Jednocześnie dbają także o to, aby ich dzieła zachowały klasyczny charakter i możliwie najlepiej spełniały zadanie, jakie zostało przed nimi postawione – dostarczyć radość ze słuchania muzyki.
Firma NAD (skrót od New Acoustic Dimensions) powstała w 1972 r. Jej założycielami byli ludzie związani z przemysłem audio – inżynierowie, dystrybutorzy i sprzedawcy – których przede wszystkim łączyła pasja do muzyki. To właśnie ona pasja i nieustanne poszukiwanie doskonałości sprawiły, że postanowili stworzyć najbardziej bezkompromisowe konstrukcje, których sami nie mogli znaleźć na rynku, i które potrafiłyby dostarczyć najlepsze doznania muzyczne. Od początku, aż do dzisiaj, wszystkie urządzenia z logo NAD łączą w sobie trzy istotne cechy – jakość, wydajność i prostotę.
NAD jako jeden z niewielu producentów zapewnia możliwość wzbogacenia wybranych urządzeń o dodatkowe funkcjonalności. Służą do tego specjalne karty rozszerzeń (moduły MDC), pozwalające doposażyć niektóre modele w rozwiązania, które w chwili ich zakupu były w ogóle niedostępne lub zbędne dla użytkownika. Dzięki temu innowacyjnemu podejściu właściciele tych urządzeń nie muszą obawiać się tego, że w przyszłości zostaną wprowadzone nowe funkcjonalności, a oni będą zmuszeni wymienić sprzęt.
Wspomniane rewolucyjne moduły MDC to doskonały sposób na rozszerzenie wszechstronności zarówno urządzeń stereofonicznych, jak i systemów kina domowego. Główny trzon oferty tworzą dwie linie – podstawowa Classic i referencyjna Masters. Pierwsza przeznaczona jest dla melomanów poszukujących konstrukcji, które zapewnią im wysokiej jakości dźwięk w przystępnej cenie. Referencyjna seria Masters stanowi urzeczywistnienie bezkompromisowego podejścia, w którym najważniejsza jest wierność brzmienia. Te atuty dostrzegalne są także w konstrukcjach z serii VISO, na którą składają się stacje muzyczne i kompletny zestaw, który wyróżnia się swoimi kompaktowymi rozmiarami i wysokiej jakości brzmieniem. Dla amatorów indywidualnego obcowania z dźwiękiem projektanci przygotowali także linię słuchawek.