www.elektropunkt.pl

Elektropunkt ul. Białogardzka 7, 85-808 Bydgoszcz, telefon 668-437-091

 

Cambridge Audio CXA61 + Klipsch RP-280F - TRANSPORT GRATIS - 10 rat 0 procent

Sklep > Stereo > Zestawy stereo
main
Producent: Cambridge Audio
main
Cena brutto: 7 199,00 zł
Cena netto: 5 852,85 zł

Cambridge Audio CXA61 wzmacniacz + Klipsch RP-280F kolumny

Możliwość zakupu na 10 rat 0%
Kolor:
Elektronika: szary
Kolumny: czarny

 


Cambridge Audio CXA61 wzmacniacz + Klipsch RP-280F kolumny

Cambridge Audio CXA61 wzmacniacz
Po pięciu latach nadszedł czas odświeżenia serii CX od Cambridge Audio. Wzmacniacz CXA60 zastępuje nowy znacznie lepiej wyposażony model CXA61. Przez ten czas inżynierowie nie próżnowali, wzmacniacz został poddany wielu modyfikacją jak: nowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre SE9010K2M, zasilający dwa wejścia optyczne, wejście koncentryczne oraz nowość wejście USB 32-bit/384 kHz PCM i DSD256. Na pokładzie znajdziemy także moduł Bluetooth aptX HD, umożliwiający bezprzewodową transmisję w wysokiej rozdzielczości 24 bit/48 kHz. Moc wzmacniacza nie uległa zmianie i wynosi tyle samo co u poprzednika czyli 60W, poprawiono natomiast jakość dźwięku poprzez zmianę większości wzmacniaczy operacyjnych na ścieżce sygnału oraz modernizując kondensatory zarówno w części przedwzmacniacza, jak i mocy.
Cała seria CX 2 dostępna jest w kolorze Lunar Gray czyli szary. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych wzmacniaczy odtwarzacz sieciowy CXN v.2 oraz odtwarzacz CD CXC otrzymają to samo nowe wykończenie zewnętrzne.
Dane techniczne:
Moc 2x60W przy 8 ohm
Klipsch RP-280F kolumny
Model RP-280F należy do serii Reference Premier amerykańskiej legendy audio, firmy Klipsch.
Powstała w 1946 roku marka z czasem stała się czołowym producentem kolumn głośnikowych na świecie, zyskując uznanie odbiorców oraz rzesze fanów. Konstrukcja oznaczona symbolem RP-280F jak większość produktów firmy pochodzącej z Arkansas wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, która osiąga wartość równą aż 98 decybeli. To naprawdę imponująca liczba pozwalająca napędzić te kolumny nawet słabo wydajnym wzmacniaczom i pokazać prawdziwy pazur średnio i wysoko mocowym sprzętom. Skuteczność o takiej wartości pozwalają osiągnąć między innymi bardzo lekkie a sztywne zarazem membrany głośników średnio-nisko-tonowych stworzonych z opatentowanej przez Klipsch'a technologii zwanej Cerametalic. W modelu RP-280F zastosowano pokaźne 20 cm „basy” co uczyniło automatycznie całą kolumnę pokaźnych rozmiarów meblem. Za wysokie tony odpowiedzialny jest tubowy tweeter w technologi Tractrix Horn dający bardzo wyraźne i szczegółowe brzmienie. Całość wrzucono w wielką obudowę pokrytą ładną i odporną na uszkodzenia mechaniczne folią PCV. Front wykonany z czarnego tworzywa doskonale kontrastuje z jedynym w swoim rodzaju miedzianym kolorem przetworników, a całość przykrywa mocowana na magnesy maskownica. Jeśli chodzi o brzmienie to znakiem firmowym Klipsch'a jest bas. Nie inaczej jest w przypadku „dwieścieosiemdziesiątek”. Zakres basowy jest potężny i głęboki, wręcz odczuwalny. Wspomaga go spory tylni bass refleks. Ogólna charakterystyka grania największego przedstawiciela serii Reference Premier jest energiczna, dynamiczna i bardzo zaangażowana w każdy dźwięk. Wyraźnie wysokie tony wypadają bardzo żywo na tle potężnej podstawy basowej. Kolumna dla miłośników dużego dźwięku, którą napędzi niemal każdy wzmacniacz. Zachęcamy do zakupu.
Dane techniczne:
Model RP-280F
Pasmo przenoszenia 31-24kHz +/- 3dB
Czułość 98dB @ 2.83V / 1m
Moc ciągła 150W
Moc szczytowa 600W
Impedancja nominalna Zgodna z 8Ω
Przetwornik wysokotonowy 1" (2.54 cm) tytan, LTS, hybrydowa tuba Tractrix
Przetworniki niskotonowe 2 x 8” (20cm), membrana Cerametallic
Częstotliwość podziału 1400 Hz
Obudowa z MDF
Rodzaj obudowy Bass-reflex, port Tractrix, tył
Gniazdo głośnikowe Podwójne / bi-wire / bi-amp
Wysokość 109.4 cm
Szerokość 26.8 cm
Głębokość 46.5 cm
Waga 28.35 kg

Polska gwarancja: 24 miesiące
Wszystkie sprzedawane przez nas produkty pochodzą z polskiej linii dystrybucji i są objęte polską gwarancją realizowaną na terenie kraju