Amplituner stereo z HDMI Onkyo TX-8390 nowość

 

Końcówka roku 2019 zapowiada się bardzo owocnie jeśli chodzi o nowości ze świata hi-fi. Japoński gigant Onkyo nie ma zamiaru pozostać w tyle w tej kwestii i w ostatnich dniach listopada wprowadzi na polski rynek swój najnowszy amplituner stereo TX-8390. Jak wiadomo ma już w swojej ofercie kilka urządzeń tego rodzaju, więc czym ma zamiar przekonać klientów do swojego sprzętu?
Pisząc w skrócie to przede wszystkim mocą i funkcjonalnością. Specyfikacja techniczna deklaruje aż 200W na kanał mocy ciągłej. To naprawdę sporo i nie przypominam sobie dwukanałowego amplitunera o podobnych parametrach dostępnego w sprzedaży w ostatnich latach. Onkyo chwali się, że uzyskało taki efekt dzięki wysoko prądowym kondensatorom 10.000μF wyprodukowanym specjalnie na zamówienie według ściśle opracowanych wytycznych. Dwa tranzystory osobno na każdy obwód pozwalają zwiększyć prąd, a aluminiowy radiator oraz niskoszumowy transformator stłumić zakłócenia możliwie silnie by uzyskać najlepszy stosunek sygnał/szum.
Urządzenie Japończyków ma być niesamowicie funkcjonalne. Ciężko znaleźć funkcję dostępną na rynku, której nie obsługuje. Możliwość strumieniowania muzyki z serwisów typu Amazon Music, Spotify, Tidal, Deezer i TuneIn to już właściwie standard, ale Onkyo poszło o krok dalej i teraz będzie można udostępnić TX-8390 innym obsługiwanym głośnikom jako część systemu multi-room za pośrednictwem Works with Sonos, wbudowanego Chromecasta, AirPlay2, DTS Play-Fi i FlarConnect. W 2019 roku nikogo już nie zdziwi fakt , iż sprzęt obsługiwany jest za pomocą aplikacji na urządzenia z systemem operacyjnym Android, ChromeOS, Windows, Apple a dodatkowym atutem jest wsparcie dla komend głosowych Amazon Alexa oraz Google Asistant.
Nowością w stosunku do poprzednich propozycji Onkyo jest ciekawa funkcja "My Input" dostępna z frontowego panelu, dająca możliwość personalizacji ustawień brzmienia. Dostaniemy do dyspozycji 4 tryby odtwarzania, w których będziemy mogli ustawić własne różnorodne parametry takie jak np. głośność początkowa, rodzaj odsłuchu czy korekcji charakteru dźwięku.
Kolejną mocną stroną TX-8390 będzie współpraca z systemem Sonos, a jak wiadomo jest to jeden z najbardziej rozpowrzechnionych systemów multi-room na świecie, więc to poważny krok do przodu.
Wartym odnotowania jest fakt, że produkt robi wrażenie także od strony wizualnej. Jest spory, masywny i wygląda bardzo poważnie. Gruby aluminiowy przedni panel i klasyczna sylwetka dają odczucie solidnej konstrukcji. Solidna jest także liczba złączy w jaką amplituner został wyposażony bowiem do dyspozycji dostaniemy aż 6 wejść HDMI plus 2 wyjścia.Znajdziemy także łącznie 3 wejścia cyfrowe dla dźwięku w tym 2 optyczne i 1 coaxial. Miłośników analogowego dźwięku ucieszy przedwzmacniacz gramofonowy oraz 4 pary RCA. Tym co będzie za mało basu pomoc przyniosą 2 wyjścia na aktywne subwoofery. Na froncie standardowo złącze USB na przenośne pamięci oraz dyski twarde. W sekcji cyfrowej za przetwarzanie sygnału odpowiada DAC AKM AK4458.
Patrząc na to co prezentuje Onkyo TX-8390 śmiało można nazwać kombajnem. Szczerze nie mogę się doczekać kiedy otrzymam egzemplarz żeby mógł przetestować co tak naprawdę potrafi i przede wszystkim jak gra. Przyznam jednak że już teraz zapowiada się na hit. Test na pewno pojawi się na stronie.

Specyfikacja techniczna:
-200 W / kanał (6 Ω, 1 kHz, 10% THD, 2 kanały sterowane), 180 W / kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, 2 kanały sterowane, IEC)
-Dynamiczne wzmocnienie dźwięku 200 W + 200 W.
-Współpracuje z Sonos, wbudowanym Chromecastem, DTS Play-Fi, AirPlay 2, FlareConnect, Spotify, Amazon Music, TIDAL, Deezer, TuneIn
-Sterowanie odtwarzaniem audio za pomocą głosu za pomocą Asystenta Google lub urządzeń obsługujących Siri
-Współpracuje z Alexa i Asystentem Google
-Ręcznie wybrane wysokiej jakości części z luksusowym wzornictwem przemysłowym
-Duże uziemienie HDMI i izolowane SoC
-Czterordzeniowy SoC obsługuje Wi-Fi w standardzie 802.11ac (2x2 MIMO)
-HDMI obsługuje 4K / 60p, 4K HDR, BT.2020, HDCP 2.3
-Preset my input z głośnością, tonem / balansem i pamięcią trybu dźwięku
-AccuEQ Stereo z korektorem subwoofera
-Radio FM / RDS i DAB + z pamięcią 40 stacji
-Obsługuje HDCP 2.3, 4K / 60p, HDR (Dolby Vision, HDR10, HLG), BT.2020, 4: 4: 4/24-bit, 3D Video, ARC (Audio Return Channel), DeepColor, xvColor i LipSync przez przelot HDMI
-Skalowanie w górę w super rozdzielczości 1080p do 4K przez HDMI
-Obsługuje formaty audio Hi-Res, w tym MQA; DSD256, DSD128, DSD64 (DSD konwertowany na 176,4 kHz / 24-bit PCM); FLAC, WAV [RIFF], AIFF do 192 kHz / 24-bit; i ALAC do 96 kHz / 24-bit
-Obsługuje przesyłanie strumieniowe w wielu pokojach, usługi przesyłania strumieniowego przez Internet oraz aplikację do zdalnego przesyłania strumieniowego Onkyo Controller
-Współpracuje z Alexą (wymagana aktualizacja oprogramowania układowego w przyszłości)
-Współpracuje z Sonos dla domowego systemu dźwiękowego Sonos
-Wbudowany Chromecast i sterowanie głosowe za pomocą Asystenta Google
-AirPlay 2 kontrola dźwięku i głosu w wielu pokojach za pomocą Siri
-DTS Play-Fi audio w wielu pokojach za pośrednictwem aplikacji Onkyo Music Control
-Czterordzeniowy SoC obsługuje wiele funkcji przetwarzania, w tym Wi-Fi 802.11ac (2x2 MIMO) 5 GHz / 2,4 GHz
-6 wejść HDMI i 2 wyjścia (główne [ARC], podstrefa / strefa 2)
-3 cyfrowe wejścia audio (2 optyczne i 1 koaksjalne, przypisywalne)
-4 analogowe wejścia RCA (przypisywane)
-Wejście gramofonowe z wbudowanym korektorem MM do podłączenia gramofonu
-Wejście mikrofonu konfiguracyjnego 3,5 mm dla AccuEQ Stereo (przód)
-Gniazdo słuchawkowe 6,35 mm (przód)
-Przednie wyjście L / R (analogowe RCA, współdzielone z wyjściem liniowym strefy 2)
-Wyjście liniowe strefy 2 (analogowe RCA)
-2 wyjścia na subwoofer
-4 wyjścia głośnikowe (głośniki A + B)
-Wyjście HDMI Sub / Zone 2 z trybami obsługującymi równoczesną dystrybucję tego samego lub różnych źródeł wideo
-Napęd głośników A / B lub A + B odtwarza źródło dźwięku przez jedną lub obie pary podłączonych głośników (głośniki 8–16 Ω są wymagane w przypadku napędu A + B)
-AccuEQ Stereo z korektorem subwoofera
-Bluetooth Technologia bezprzewodowa 4.2 (SBC / AAC)
-Advanced Music Optimizer poprawia jakość odtwarzania skompresowanych plików audio
-Wymiary (WxHxD): 435 x 174 x 383 mm
-Waga 11.8 kg

Oferta naszego sklepu:
Amplituner Onkyo TX-8390 - Sklep

Każdy produkt z naszej oferty można zakupić w ratach 0% lub z atrakcyjnym rabatem gotówkowym, zapraszamy do kontaktu:

ELEKTROPUNKT
ul. Białogardzka 7
85-808 Bydgoszcz
tel: 52 551 36 22
kom: 668 437 091
mail: sklep@elektropunkt.pl