Dali Oberon 3 test kolumn stereo

 

Budowa:
Najnowsza seria Oberon dostępna jest w czterech wykończeniach kolorystycznych, do wyboru mamy: czarny, jasny dąb z białym frontem, ciemny orzech z czarnym frontem oraz całe białe. Obudowy wykonane są z płyt MDF z przednią ścianą lakierowaną na mat, pozostałe części obudowy pokryte są wysoko gatunkowym estetycznym winylem.
Wraz z serią Oberon Dali wprowadza nowy projekt maskownic. Zaokrąglone na rogach maskownice zapewniają lżejszy i bardziej nowoczesny wygląd całej serii kolumn.
Opisywana konstrukcja jest kolumną dwudrożną wyposażoną w ultra lekką tekstylną 29 milimetrową kopułkę oraz jak na kolumnę podstawkową duży 18 cm głośnik nisko-średniotonowy.
Port bas refleks umiejscowiono z tyłu obudowy co wymaga przy ustawieniu zachowania odległości od ściany minimum 5 cm.

Dźwięk:
Pierwsze co można zauważyć po podłączeniu kolumn to bas, jak na kolumny podstawkowe potrafi zejść bardzo nisko, jest obszerny choć nie tak zróżnicowany jak w droższych konstrukcjach. Dzięki obfitości niskich tonów bez problemu dźwięk wypełni średnie pomieszczenia do 30 metrów, choć moim zdaniem najlepiej zachowują się w pomieszczeniach 20-25 metrów kwadratowych.
Tekstylny głośnik wysokotonowy jest bardzo subtelny, podkreśla dobre obrazowanie stereo, pokazując umiejętność umieszczania instrumentów w pomieszczeniu. Wysokie tony są wyraźne, gładkie i nieostre.
Średnica wydaje się być nieco wycofana, wokal nie brzmi otwarcie jak w konstrukcjach konkurencji np. Monitor Audio Bronze 2. Wpływ na taki stan rzeczy mają opisywane wyżej tony niskie, które dominują na tle całości.

Podsumowanie:
Dali Oberon 3 mają swój charakter, ciepły, zaokrąglony, basowy. Bardzo ważny w tym przypadku jest wybór wzmacniacza czy amplitunera. Elektronika powinna być jasna, szybka, dynamiczna aby zapewnić jak najbardziej zrównoważony dźwięk. Nasze propozycje Yamaha A-S501, R-N602 lub Cambridge Audio AXR100, ten ostatni wydaje się najlepszą propozycją ze względu na bardzo dobre zasilanie a co a tym idzie wydajność.

Dane techniczne:
Zakres częstotliwości (±3 dB): 47 - 26 000 Hz
Czułość (2,83V/1m): 87 dB
Impedancja nominalna: 6 Ω
Maksymalne SPL: 108 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25 - 150 W
Częstotliwość zwrotnicy: 2 400 Hz
Typ: 2-drożny
Przetwornik wysokotonowy: 1x 29 mm miękka kopułka
Przetwornik niskotonowy: 1x 7"
Typ obudowy: Bass reflex
Częstotliwość strojenia Bass Reflex: 49 Hz
Wejścia: pojedyncze
Zalecane umiejscowienie: stojak podłogowy/półka
Zalecana odległość tylnej strony głośnika od ściany: 5 - 50 cm
Waga netto: 6.30 kg sztuka
Wymiary produktu: 200 x 350 x 315 mm

Oferta naszego sklepu:
Kolumny Dali Oberon 3 - Sklep

Każdy produkt z naszej oferty można zakupić w ratach 0% lub z atrakcyjnym rabatem gotówkowym, zapraszamy do kontaktu:

ELEKTROPUNKT
ul. Białogardzka 7
85-808 Bydgoszcz
tel: 52 551 36 22
kom: 668 437 091
mail: sklep@elektropunkt.pl