Emotiva BasX A-100 - mały szatan z wyróżnieniem 2021

 

Emotiva BasX A-100 - mały szatan z wyróżnieniem 2021 od „Hi-Fi i Muzyka”

"Zintegrowany wzmacniacz Basx A-100, najtańszy w katalogu amerykańskiej firmy, obala teorie na temat budżetowego stereo. Za 1250 zł dostajemy niewielkie, ale bardzo dobrze wykonane urządzenie, wyposażone tylko w jedno wejście liniowe. Za to wewnątrz zamontowano rewelacyjny moduł słuchawkowy, klasą brzmienia wykraczający poza cenę całego wzmacniacza.”

Cieszy nas niezmiernie wyróżnienie 2021 magazynu Hi-Fi i Muzyka jakie otrzymał BasX A-100 Emotivy, a radość z wyróżnienia wzmagają w nas audiofile, którzy odsłuchując A-100 często stwierdzają: „To ten malec tak gra? To niewiarygodne!”

Jury przyznające wyróżnienie szczególną uwagę zwróciło na jakość wykonania A-100 oraz brzmienie, daleko wykraczające poza jego półkę cenową.

„Choć już podzespoły użyte do budowy oraz jakość wykonania nie sugerują niskiej ceny detalicznej, to największą niespodzianką A-100 pozostaje brzmienie. Szybkie, dynamiczne i bardzo przestrzenne, spokojnie wytrzyma porównanie z udanymi urządzeniami za dwu-, trzykrotnie większe pieniądze. Krótko mówiąc: Emotiva BasX A-100 to wzmacniacz, który w tej cenie nie ma prawa być tak zbudowany ani tak brzmieć”

Mamy nadzieję, że poniższe fragmenty recenzji jeszcze bardziej wzbudzą wasze zainteresowanie BasX A-100, czy to jako wzmacniacz słuchawkowy:

"Amerykański wzmacniacz jest pod tym względem prawdziwym ewenementem. Oferując czyste, neutralne brzmienie z kontrolowanym basem, gra, jakby był zupełnie pozbawiony własnego charakteru. Różnice pomiędzy kolejnymi modelami słuchawek były uderzające, zaś Emotiva sprawiała wrażenie, jakby zupełnie nie ingerowała w ich firmowe brzmienie."

czy też w połączeniu z kolumnami głośnikowymi:

"Dźwięk A-100 zawsze był zwarty i punktualny. Lokował się w samym centrum neutralności, z minimalnym wskazaniem na chłód. Przekładało się to na „odmłodzenie” kilkudziesięcioletnich nagrań gigantów jazzu, z których zeszła patyna czasu. Co ciekawe, amerykańskiemu wzmacniaczowi udało się przy tym zachować analogową miękkość i szczegółowość wiekowych wykonań. W kontekście bardzo niskiej ceny A-100 zakrawa to na sensację."

Dla chcących dowiedzieć się więcej o BasX A-100 poniżej link do testu i naszej witryny. Miłej lektury.

https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/5192-emotiva-basx-a-100.html