Kolumny Magnat Signature 500 nowość z Niemiec

 

Niemiecki producent kolumn głośnikowych Magnat w 2019 roku wymienił serie produktowe Quantum na Signature. Nie uległo zmianie natomiast oznaczenie liczbowe, w nowej jak i wychodzącej serii znajdziemy linię 500, 700, 900 oraz 1000.
Podstawowa seria Signature 500 to poziom wejścia do świata audiofilskiego hi-fi.
Sercem wysokiej klasy reprodukcji wysokich częstotliwości jest nowy moduł hi-res z dwoma tweeterami fmax. Kopuła 30 mm ze szczególnie szeroką listwą pozwala na pracę z niską częstotliwością podziału, a zatem idealnie łączy się z jednostką średniego zasięgu. Dodatkowy 20-milimetrowy głośnik wysokotonowy superdome stanowi podstawę dla rozszerzonej częstotliwościowej powyżej 50 kHz. Wykazuje także doskonałą wszechstronną charakterystykę dyspersji. W tej kombinacji moduł jest certyfikowany Hi-Res przez Japan Audio Society.
Woofery i subwoofery FE Dynamics mają specjalnie powlekane membrany, które są sprawdzane pod kątem rezonansu interferencyjnego i optymalizowane przy użyciu technologii laserowej, tak zwanej metody Klippela. Wentylowana cewka głosowa, napęd głośników gwarantuje optymalne chłodzenie, a tym samym maksymalną elastyczność.
Solidna obudowa z MDF ma niski rezonans, zapewniając najlepsze warunki akustyczne. Przegroda Signature 500 jest pokryta czarnym lakierem fortepianowym o wysokim połysku w modelach z czarnego jesionu, a wykończenie w kolorze mokki uzupełnione jest matowym, antracytowym panelem przednim. Solidne ozdobne pierścienie przytrzymywane sześcioma śrubami nie tylko perfekcyjnie wyglądają, ale także mieszczą się w głośnikach. Zdejmowana maskownica materiałowa umożliwia wybór pomiędzy bardzo subtelnym wyglądem a tym, który ujawnia technologię. Zwrotnica, wykonana z wysokiej jakości komponentów, działa z filtrami ciętymi 24 dB. Odpowiednio zwymiarowane terminale nie tylko pozwalają na stosowanie kabli najwyższej jakości, ale także ułatwiają bi-okablowanie i bi-amping, tj. Zastosowanie różnych kabli lub wzmacniaczy dla zakresów niskich i wysokich. O tym, jak wiele uwagi poświęcono szczegółom w projekcie Signature 500 świadczy również zastosowanie portu Airflex z zaokrąglonym otworem odblaskowym, który minimalizuje hałas przepływu.
W najnowszej serii znajdziemy dwie kolumny podłogowe mniejszą Signature 505 oraz większą Signature 507 a także jednej podstawkowej Signature 503, centralnej Signature Center 53 oraz subwoofer Signature Sub 530A.