Chord Clearway X - TRANSPORT GRATIS

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Chord
  • Dostępność: Dostępny w magazynie Dostępny w magazynie
    Czas realizacji: Dostępne 1-3 dni robocze
  • mb.
  • 80,00 zł 69,00 zł / mb.

Chord Clearway X

Cena za 1 metr
Wszystkie sprzedawane przez nas produkty pochodzą z polskiej linii dystrybucji i są objęte polską gwarancją realizowaną na terenie kraju

Chord Clearway X

Chord Clearway X wyposażony został w dwa, nawinięte przeciwnie gęste ekrany z folii. Podobnie jak w wielu innych kablach głośnikowych Chorda, podwójna folia daje fantastyczne ekranowanie przy wysokich częstotliwościach. Na zewnątrz dwóch, zbudowanych z linek żył, nałożony jest przezroczysty płaszcz z PVC, będący częścią systemu mechanicznego tłumienia drgań. Kabel dostępny jest w niezakończonych odcinkach (z „metra”), jak również z 4 mm bananami lub wtykami BFA.
Podczas opracowania jego konstrukcji prowadzono szeroko zakrojone badania nad zachowaniem się przewodników w różnych typach dielektryków (izolacjach). Od dawna zależność między przewodnikiem i dielektrykiem była dla nas niezwykle ważnym zagadnieniem, stąd stosowanie w droższych kablach głośnikowych Chorda srebrzonej miedzi w otoczeniu PTFE (spienionego Teflonu).
Tego typu dielektryk nie tylko wpływa na precyzję przesyłu przez przewodnik sygnału, ale także na charakterystykę tonalną, jaką kabel wnosi do systemu. Zazwyczaj kable wykonane z oczyszczonej miedzi mają osłonę albo z polietylenu, albo PVC. Połączenie to prowadzi zazwyczaj do podkreślenia basu, które bezpośrednio wpływa na zaburzenie koherencji przekazu.
Clearway wyróżnia się na tym tle użyciem FEP – odmiany PTFE o bardzo zbliżonej charakterystyce elektrycznej i mechanicznej. W porównaniu do kabli z polietylenem, izolowany FEP-em Clearway znacznie dokładniej zachowuje informacje z zakresu detaliczności oraz dynamiki. Tonalnie kabel jest znacznie bardziej wyważony.
Clearway zbudowany jest z miedzianej linki w postaci skręconej z sobą pary przewodów, w konfiguracji redukującej interferencje. Kable chronione są na zewnątrz warstwą PVC (zamiast polietylenu – PVC ma lepszą giętkość), utrzymując we właściwej odległości przewody i ekran, minimalizując jednocześnie indukowany mechanicznie szum.