Emotiva BasX TA1 - TRANSPORT GRATIS - 30 rat 0 procent

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Emotiva
  • Dostępność: Dostępny w magazynie Dostępny w magazynie
    Czas realizacji: Dostępne 1-3 dni robocze
  • szt.
  • Cena netto: 2 764,23 zł / szt. 3 400,00 zł / szt.

Emotiva BasX TA1 wzmacniacz

Możliwość zakupu na 10, 20 lub 30 rat 0%
Kolor: czarny

Polska gwarancja: 24 miesiące
Wszystkie sprzedawane przez nas produkty pochodzą z polskiej linii dystrybucji i są objęte polską gwarancją realizowaną na terenie kraju

Przedłuż gwarancję do 5 lat!
Aby przedłużyć gwarancję do 5 lat należy napisać w internecie trzy opinie o Emotiva i przesłać linki z opiniami na adres: soundclub@soundclub.pl

Emotiva BasX TA1 wzmacniacz

Emotiva Audio, wprowadzając na rynek następców swoich urządzeń, nigdy nie zawodzi. Zawsze są to produkty zdecydowanie lepsze pod względem brzmienia. W przypadku BasX TA1 jest nieco inaczej. Naszym zdaniem Emotiva przeszła samą siebie i stworzyła brzmieniowo-budżetowe cudo. Zaraz po wygrzaniu wzmacniacza przystąpiliśmy do testów porównawczych z poprzednikiem czyli świetnie ocenianym BasX TA-100... i zaliczyliśmy tzw. totalny opad szczęki. BasX TA-100 jest bardzo dobrym wzmacniaczem, a uwzględniając jego cenę, trzeba przegrzebać większość audiofilskiego świata, żeby znaleźć coś równie dobrego, ale najczęściej z drugiej ręki. BasX TA1 to nie krok do przodu, to skok... i to taki ze skoczni mamuciej! Ale o tym za chwilkę.
BasX TA1, oprócz pewnych zmian w wyglądzie (panel frontowy zgodny stylistycznie z nowymi końcówkami mocy BasX A2...A7, nowe pokrętło regulacji głośności, niewielkie zmiany w chassis) zmienił się przede wszystkim w środku. Zwiększono moc wzmacniacza do 60W na kanał przy 8Ohm i 100W na kanał przy 4Ohm. Aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku z minimalnym poziomem szumów, niskimi zniekształceniami i szerokim pasmem, w znaczny sposób zoptymalizowano układy obwodów. W TA1 wejścia analogowe nigdy nie są konwertowane na domenę cyfrową i podążają czystą analogową ścieżką sygnału. Wzmacniacz został wyposażony w nowy przetwornik cyfrowo-analogowy, który na wszystkich wejściach (USB, SPDIF RCA, optyczne) pracuje z sygnałami o parametrach 24/192. Ponadto TA1 posiada wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC, tuner FM, odbiornik Bluetooth obsługujący AptX HD oraz dwa wejścia dla źródeł analogowych o poziomie liniowym. TA1 posiada także niezależny, wysokoprądowy wzmacniacz słuchawkowy. Parę pełnopasmowych wyjść stereofonicznych pre-out uzupełnia dodatkowa para wyjść z zastosowanym filtrem górnoprzepustowym oraz wyjście na subwoofer z odpowiadającym im filtrem dolnoprzepustowym. TA1 to także wyśmienity przedwzmacniacz. Jest wszystko co może być niezbędne i w gotowości na rozwój!
A teraz troszeczkę o brzmieniu.
Zmieniając bardzo dobrego TA-100 na BasX TA1, czeka Was coś w stylu przesiadki z fajnego, miejskiego sedana do sportowego suva z mocniejszym silnikiem. Testy wykonywaliśmy na kolumnach Emotiva Airmotiv T2+, gdyż TA1 z łatwością napędził te kolumny. W stosunku do TA-100, od pierwszej chwili mamy do czynienia z dźwiękiem dużo większym, natychmiast odczuwamy poszerzenie sceny oraz zwiększenie jej głębokości. Kolejna sprawa to kontrola w pełnym zakresie pasma. Nisko schodzący, świetnie kontrolowany, konturowy bas. Piękna, iskrząca, acz kulturalnie prowadzona góra, bez podbarwień nawet przy głośnym słuchaniu. Dociążone, punktowe, aksamitne wokale. TA1 bez problemu poradzi sobie z ciężkim drum&bass'em czy dubstep'em , szybkim hardrock'iem i oczywiście wielkimi składami orkiestrowymi. Niesamowite wrażenie robi swoboda prezentacji dźwięku, z fantastycznie odseparowanymi instrumentami i towarzyszącym im pogłosem w połączeniu z wybitną dynamiką przekazu. Balans tonalny, kultura i kontrola przy świetnej rozdzielczości i lekkości sprawiają, iż BasX TA1 jest niezaprzeczalnie najbardziej konkurencyjnym zintegrowanym wzmacniaczem w swojej cenie.
Specyfikacja Emotiva TA1:
Liczba kanałów: 2
Wejścia: Liniowe - 2 pary stereo RCA
Gramofonowe MC/MM - 1 para stereo RCA
Antenowe dla tunera FM
Cyfrowe SPDIF RCA 24/192
Cyfrowe SPDIF optyczne 24/192
Cyfrowe USB 24/192
Bezprzewodowe Bluetooth 5 [AptX HD, AAC]
Wyjścia: Terminale głośnikowe, pozłacane
Słuchawkowe stereo na panelu frontowym
Analogowe niezbalansowane - 1 para stereo RCA
Analogowe niezbalansowane - 1 mono RCA dla subwoofera, z filtrem dolnoprzepustowym L-R 12dB/oktawę 90Hz
Analogowe niezbalansowane - 1 para stereo RCA z filtrem górnoprzepustowym L-R 12dB/oktawę 90Hz
Moc na kanał [2 kanały aktywne]: 60W/8Ohm, 100W/4Ohm
Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz +/-0.15dB
Sygnał/szum: > 116dB
THD + N: < 0,02%
Trigger: Wyjście 12VDC
Rozmiary [S/G/W]: 43,2 x 31,8 x 6,7 cm
Ciężar bez opakowania: 6,8 kg