Cambridge Audio

Cambridge Audio

Cambridge Audio brytyjski producent komponentów Hi-Fi wysokiej klasy. Firma powstała w 1968 roku i niedawno obchodziła swoje 50 lecie, jubileusz uczciła wprowadzając do sprzedaży Hi-Endową serię EDGE. Rok 2019 przyniósł wiele zmian i nowych produktów, z początkiem roku podstawowa seria Topaz została zastąpiona serią AX z wyróżniającymi się produktami takimi jak: wzmacniacz AXA35 oraz amplituner AXR100. Końcówka roku to zmiana serii CX, nowe produkty CX2 a w szczególności wzmacniacze doczekały się wielu udoskonaleń technicznych co poskutkowało wyborem na produkty roku What HiFi? modeli CXA61 oraz CXA81. Warto zaznaczyć iż każdy wzmacniacz czy amplituner od Cambridge Audio wyposażony jest w wydajne zasilanie toroidalne zapewniające wysoką moc oraz wydajność prądową.
Filozofia firmy:
Cambridge Audio pragnie chronić świat przed złym dźwiękiem. Pragniemy, aby muzyka była słyszalna w najlepszej wersji, tak jak została stworzona przez artystów. Bez żadnych dodatków, ale i bez żadnych strat. Na to zasługują melomani. Dlatego właśnie stale eksperymentujemy, rozwiązujemy problemy i tworzymy nowy sprzęt. Robimy to już od 50 lat. Staramy się o jak najlepszą jakość odtwarzania dźwięku i jego czystość.
Bez względu na sposób odtwarzania i budżet nasz cel jest prosty: zapewnienie najlepszego możliwego brzmienia w jak najbardziej przystępnej cenie.