Głośniki montażowe

Głośniki montażowe

Głośniki montażowe montowane w ścianę lub suficie pomieszczenia odsłuchowego. Przeznaczone nie tylko do salonu ale także do każdego miejsca domu wliczając w to łazienkę czy nawet wykraczając poza mury mogą nagłośnić np. balkon czy ogród. Równie często jak w domach czy mieszkaniach stosowane są w obiektach użytkowych, lokalach handlowych, basenach itp.

Mogą pełnić rolę każdego z kanałów w kinie domowym w zależności od preferencji i potrzeb użytkownika systemu lub stanowić element dwukanałowego audio. Głośniki montażowe zwane są także instalacyjnymi. Wymagają pewnego zaangażowania osoby wprawionej i posiadającej odpowiednie narzędzia do montażu i podłączenia, no i zmuszają do ingerencji w pomieszczenie. Swoją budową pozwalają zaoszczędzić miejsce, a dzięki swojej charakterystyce wizualnej mogą dopasować się do każdego pomieszczenia lub nawet stać się zupełnie niewidoczne. Niektóre modele dają wiele możliwości aranżacyjnych posiadając np. ozdobne lub dające się malować maskownice.

Nie są zamknięte w obudowie dlatego należy im zapewnić warunki akustyczne do odpowiedniej pracy. Niektórzy producenci udostępniają odpowiednie obudowy sprzedawane osobno.

Dali, Klipsch.