Dynavoice

Dynavoice

Dynavoice rozpoczęła swą działalność w 1975 roku. Jej założycielem był Tommy Wadensten w Falkenberg, który w piwnicy swojego domu otworzył pierwszą fabrykę głośników. Od tamtej pory, przez ponad 40 lat, założenie twórcy się nie zmieniło - celem firmy jest zapewnienie jak najlepszego dźwięku nabywcom kolumn Dynavoice.
Większość współczesnych kolumn powstaje w idealnych warunkach akustycznych, zazwyczaj w specjalnie zaprojektowanym pokoju odsłuchowym. Konstruktorzy mierzą wszelkie możliwie parametry techniczne. Dzięki kosztownym urządzeniom i zaawansowanym programom komputerowym pomiary te są idealne. W firmie Dynavoice praca nad kolumnami rozpoczyna się od zastosowania tych samych metod.
Ponieważ kolumny są jednak najczęściej odsłuchiwane w zwyczajnych domowych pokojach, inżynierowie Dynavoice'a na tym nie poprzestają - budują kolumny przystosowane do "normalnych" odsłuchów. Pomiary wykonują również w zwykłych pokojach, aby nawet w takich warunkach ich dźwięk był jak najlepszy. Wychodzą z założenia, że kolumny powinny być brzmieniowo elastyczne i zapewniać przyjemność ze słuchania muzyki w każdym domu - nie tylko w laboratorium.