Onkyo

Onkyo

Onkyo powstało w 1946 roku w Japonii. Pierwsza pełna nazwa producenta to Osaka Denki Onkyo KK. W 2014 roku po przejęciu marki Pioneer powstała korporacja O&P.
Na początku historii Onkyo silnie zaznaczyło swoją obecność w branży audio, dzięki czemu marka stała się synonimem doskonałości w reprodukcji dźwięku produkując wysokiej jakości głośniki i ich komponenty. W latach 70 odbiorniki Onkyo zdobyły uznanie krytyków na całym świecie.
W latach 80 firma Onkyo osiągnęła pozycję światowego lidera w produkcji amplitunerów. Obecnie urządzenia te wyposażone są w najnowsze formaty dekodowania dźwięku wielokanałowego i odpowiednio rozbudowaną sekcję wielokanałowego wzmacniacza. Modele najbardziej zaawansowane, posiadają możliwość aktualizacji oprogramowania. Amplitunery, uzupełnione o nowocześnie zaprojektowane i bogato wyposażone odtwarzacze Blu-Ray, mogą służyć jako uniwersalne centrum dowodzenia domowego zestawu kina. Od lat firma jest pionierem w rozpowszechnianiu najnowszych standardów dźwięku przestrzennego i jako jedyna posiada certyfikat THX.