Roksan

Roksan

Roksan to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży audio. Oferuje szeroką gamę wielokrotnie nagradzanych na całym świecie produktów, od gramofonów, wzmacniaczy przez kolumny po streamery. Wszystkie produkty są nadal projektowane i wytwarzane w siedzibie i fabryce firmy w Londynie. Roksan cieszy się ogromnym szacunkiem pośród dziennikarzy branżowych, dystrybutorów i detalistów, a także klientów na całym świecie.
Na przestrzeni całej swoje historii Roksan raz po raz wypuszczał na rynek produkty, które stawały się „klasykami”, z których każdy był wysoko oceniany przez recenzentów i użytkowników. Fakt, iż firma już od tylu lat dostarcza tak wysoko cenione produkty sprawia, iż cieszy się ona odpowiednią renomą, która z kolei przekłada się na zaufanie klientów. Wiedzą oni doskonale, że mogą bez wahania sięgać po nowe produkty Roksana, mając gwarancję najwyższej jakości wykonania i brzmienia, a także niezawodności przez wiele lat.
Już w 1985 roku za sprawą pierwszego produktu, przełomowego gramofonu Xerxes, Roksan odniósł ogromny sukces i zdobył uznanie na całym świecie. Była to unikalna konstrukcja, która szybko stała się prawdziwym klasykiem, który do dziś jest oferowany klientom w zaktualizowanej wersji. Wkrótce po pierwszym gramofonie do oferty trafiły kolejne produkty. Były to wyspecjalizowane produkty klasy high end, które stały się wzorem do naśladowania dla kolejnych generacji produktów Roksana. Każdy z nich, w swojej klasie cenowej, oferował wyjątkową jakość brzmienia docenioną przez branżowych recenzentów na całym świecie.
Ciągłe dążenie do uzyskania najwyższej klasy brzmienia sprawiło, że wiele kolejnych serii i pojedynczych produktów stało się synonimami świetnego dźwięku, dizajnu, wykonania i doskonałego współczynnika jakości do ceny. Wśród nich warto wymienić choćby: Caspiana, Xerxesa, K3, blak'a, Radiusa czy Oxygene.
oFirmie4
Choć pierwotnie brytyjska marka specjalizowała się w produktach do odtwarzania płyt winylowych, od pewnego czasu jest także jednym z liderów gwałtownie rozwijającego się rynku cyfrowego streamingu i urządzeń odtwarzających muzykę bezprzewodowo. Łącząc nowe trendy i technologie z tym samym od lat dążeniem do uzyskiwania brzmienia najwyższej klasy, Roksan śmiało spogląda w przyszłość dbając o te same, tradycyjne audiofilskie wartości co 30 lat temu.