WiiM Pro Plus odtwarzacz sieciowy test / opinia

 

WiiM Pro Plus odtwarzacz sieciowy test / opinia

WiiM to dość zgrabna nazwa marki, którą przyjął Linkplay dla swojej szybko rosnącej gamy produktów strumieniowego odtwarzania dźwięku w domu. Pro Plus to nazwa tego równie zgrabnego, ale bardzo budżetowego odtwarzacza muzycznego, będącego najnowszym i najwyższym modelem oferowanym przez WiiM. Podobnie jak wiele podobnych produktów, ma na celu dostarczenie funkcji inteligentnego strumieniowania dźwieku o wysokiej jakości do zestawów muzycznych sprzed ery tej technologii lub poprawę systemów, które nie radzą sobie z nią zbyt dobrze.

Jest znacznie bardziej przystępny cenowo niż większość odtwarzaczy muzycznych w niskim przedziale cenowym, ale oczywiście obniżanie ceny ma sens tylko wtedy, gdy jakość wykonania  nie jest równie mocno osłabiona. Jednak dopóki Pro Plus może przewyższać jakością swoją cenę, choćby nieco, łatwo można przymknąć na to oko.

      Urządzenie ma zaledwie 42 x 140 x 140 mm i tylko 400 g. Mimo że wykonany jest z plastiku, który nie jest zbyt wyjątkowy pod względem wyglądu ani dotyku,ale  przynajmniej został zbudowany z pewną dozą staranności. Nie ma tutaj ostrych krawędzi ani niedopasowanych elementów. To samo dotyczy dołączonego do niego pilota zdalnego sterowania - tu liczy się funkcjonalność. Aplikacja WiiM Home Control, dostępna bezpłatnie dla systemów iOS i Android, to jednak inna historia: jest elegancka, stabilna, logiczna i czytelna, co stawia ją o krok ponad to, co można by oczekiwać od tak niedrogiego produktu. Obsługa głosowa Amazon Alexa jest również dostępna, a pilot ma przycisk mikrofonu w celu jej obsługi.

Możesz również kontrolować Pro Plus za pomocą panelu dotykowego z przodu, obsługującego funkcje play/pause, regulacji głośności, konfiguracji, łączenia Bluetooth i przypisywania presetów. Panel tylny oferuje natomiast różne fizyczne wejścia i wyjścia. Oprócz gniazda USB-C do zasilania, znajduje się tu gniazdo Ethernetowe, cyfrowe wejście/wyjście optyczne, cyfrowe wyjście koaksjalne oraz wejścia i wyjścia liniowe RCA stereo. Jest to zestaw, który powinien zaspokoić większość użytkowników przez długi czas.

Oczywiście, dla odtwarzacza muzycznego najważniejsze jest działanie bezprzewodowe oraz jakość brzmienia, a WiiM Pro Plus ma wiele do zaoferowania w tej kwestii. Oprócz wi-fi dual-band i Bluetooth 5.1 z kompatybilnością kodeków SBC i AAC, wbudowany jest Chromecast, dostępne jest także Apple AirPlay 2, a aplikacja Wiim Home Control obsługuje Spotify Connect, Tidal Connect, Qobuz, Deezer, Amazon Music, Pandora, TuneIn i wiele innych, mniej znanych alternatyw. Appka może również uzyskać dostęp do muzyki przechowywanej w sieci dzięki zgodności z DLNA.

Wewnątrz znajduje się niezwykle dobry przetwornik cyfrowo-analogowy AKM 4493SEQ. To obecność tego chipsetu stanowi największą różnicę pomiędzy Pro Plus ,a  tańszym rodzeństwem Pro. Potrafi obsługiwać pliki audio cyfrowe w rozdzielczości do 32 bitów/768 kHz i DSD512, pracuje natywnie w 24 bitach/192 kHz.

Pro Plus posiada również obwód konwersji analogowo-cyfrowej, w postaci układu Burr-Brown PCM1861. Jeśli podłączysz źródło analogowe do Pro Plus, można je bezprzewodowo przesyłać do innych produktów WiiM w innych strefach domu. To prosty i wygodny sposób na stworzenie systemu audio bezprzewodowego w wielu pomieszczeniach, nie wydając fortuny.

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że WiiM Pro Plus działa najlepiej, gdy otrzymuje plik audio o wysokiej rozdzielczości, ale jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy w całym doświadczeniu z Pro Plus jest to, jak wybaczający jest wobec źródeł niskiej jakości. Bez względu na to, jak skompresowane lub ubogie w informacje audio są dostarczone, Pro Plus oferuje czysty, szczegółowy i dynamiczny dźwięk.

 

Polecane produkty

WiiM PRO PLUS - TRANSPORT GRATIS - 10 rat 0 procent

WiiM PRO PLUS - TRANSPORT GRATIS - 10 rat 0 procent

WiiM PRO PLUS odtwarzacz Możliwość zakupu na 10 rat 0%Kolor: czarny
WiiM Amp - TRANSPORT GRATIS - 10 rat 0 procent

WiiM Amp - TRANSPORT GRATIS - 10 rat 0 procent

WiiM Amp wzmacniacz Możliwość zakupu na 10 rat 0%Kolor: szary
WiiM Mini - TRANSPORT GRATIS - 10 rat 0 procent

WiiM Mini - TRANSPORT GRATIS - 10 rat 0 procent

WiiM Mini odtwarzacz Możliwość zakupu na 10 rat 0%Kolor: czarny

Polecane artykuły

Wzmacniacz czy Amplituner? Czy są różnice?

Wzmacniacz czy Amplituner? Czy są różnice?

Amplituner czy wzmacniacz ? Przez wiele ostatnich lat utarło się że wzmacniacze brzmią znacznie lepiej niż amplitunery. Zastawia mnie skąd wzięła się taka opinia. Czy to przez wylew wątpliwej jakości kin domowych początku 21 wieku? Choć stereo to nie kino domowe wielu osobom właśnie z tym może kojarzyć się słowo amplituner. Oczywiście w wielu przypadkach ta teoria znajduje potwierdzenie w rzeczywistości jednak nie może być regułą. Nie w roku 2023 gdzie rynek audio wygląda już zupełnie inaczej...
Tidal platforma streamingowa Hi Res

Tidal platforma streamingowa Hi Res

Mamy końcówkę roku 2021. Serwisy streamingowe nie są żadnym zaskoczeniem czy nowinką. Stały się normalnym elementem użytkowników internetu oraz słuchaczy muzyki. Niemal każde urządzenie mobilne jest w stanie odtworzyć audio z przynajmniej kilku dostępnych na rynku aplikacji strumieniujących, ale nie tylko. Na obecną chwilę większość poważnych systemów audio ma wbudowane w swój soft możliwości strumieniowania naszych ulubionych kawałków bezpośrednio z sieci. Który jest najlepszy? Który...
Kolumny Pylon Audio Diamond opis serii

Kolumny Pylon Audio Diamond opis serii

Jakiś czas temu polski producent zespołów głośnikowych Pylon Audio wprowadził na rynek najwyższą w ówczesnym czasie serię kolumn o nazwie Diamond. Mająca już wtedy ugruntowaną pozycję firma zatrzęsła krajowym środowiskiem audio szybko zdobywając uznanie recenzentów oraz co ważniejsze użytkowników. Popularność jaką zyskała nie słabnie od czasów debiutu, a każdy kolejny produkt wzbudza niemałe zainteresowanie. Stało się tak z wielu powodów. Przede wszystkim jakość brzmienia jakie oferuje...